Bakıma Muhtaç Özürlü Aylığında Anne ve Babanın Sosyal Güvencesi Dikkate Alınmaz

1 Şubat 1991 doğumlu 18 yaşında özürlü oğlum var. % 80 (seksen) raporludur. Ben özürlü maaşı için mal müdürlüğüne gittim. Bana babanın SSK'lı ve emekli olduğu için baba bakmakla yükümlü olduğunu söylediler. Onun için özürlü maaşı alamayacağı mı belirttiler. Anne bakım ücreti de almaktayım. Ne yapmam gerekir.
2022 sayılı Kanun kapsamında, 18 yaşını tamamlamış başkasının
yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremeyecek şekilde özürlü yani vücut fonksiyon kaybı oranı %70 ve üzerinde olan vatandaşlarımıza bakıma muhtaç özürlü aylığı verilirken kendisine bakmakla yükümlü olan anne ve babasının sosyal güvenlik kapsamında olmasından öte, gelirinden özürlü yakınına ayırabileceği rakam dikkate alınmaktadır. Özürlüye bakmakla yükümlü olan kişinin, gelirinden temel giderler düşüldükten sonra, aylık kira, aylık iaşe, çocuklarının eğitim gibi giderleri düşüldükten sonra özürlüye ayırabileceği miktar muhtaçlık sınırının altında ise 2022 sayılı Kanun’un Ek 1. Maddesinin (a) fıkrası gereğince özürlüye 259,23 TL bakıma muhtaç özürlü aylığı verilir. Mal Müdürlüğü’ne yapmış olduğunuz başvurunuzu, 2022 Sayılı Kanun’a Göre Aylık Başvuru Formlarından II. Nolu formla yaparak, formdaki aylık talep dilekçesini, mal bildirim belgesini eksiksiz doldurup, yine aynı formdaki ikametgah ilmühaberini muhtarınıza doldurtturup onaylatarak mal müdürlüğe teslim ediniz. Kabul etmemeleri durumunda, başvurunuzu Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü Tuna Caddesi No: 7 Kızılay/ANKARA adresine iadeli taahhütlü veya APS posta yoluyla yapınız.

93 yorum:

 1. merhabalar 4 ekım 1991 doğumlu %90 özür raporlu oğlum var.2 yıl önce babasını trafık kazasında kaybetti ve şu anda babadan kalan emekli maaşını oğlum kızım ve ben paylaşıyoruz.cocuklarıma düşen pay aylık 241 tl bana da 410 cıvarı.anne yardımından yararlanamadım kızımın başka bir yerde çalışmasından dolayı lakın reşit olduğu için daima bizimle kalmıyor.acaba bu durumda mal müdürlüğünden faydalana bilirmıyım .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba benim adım Michel Tino, burada hepimizin kötü niyetli bir sürü varlığın paranızı almaya çalıştığımız ve bize ne istediğimizi vermediğini bilmesini isterim, birkaç ay önce maddi olarak gergin kaldım, ailemi kaybettim 4 Yıllar önce ve bundan sonra eğitimim, faturalarım ve bazı başka şeyler nedeniyle umutsuzca bir krediye ihtiyacım vardı, arkadaşımdan biri beni borç olarak Bay Joseph Tyler'a yöneltene kadar neredeyse eğitimimi bıraktım. Beş günde 85,000 dolar. Yani benim gibi orada olanlar için, eğer her türlü krediye ihtiyacınız varsa şimdi şu adresten onunla iletişime geçin: jasminnoorloancompany@gmail.com, hepsini cehennemden dolayı elden geçirdiğimden dolayı söylüyorum. Eski sahte borç verenim ve siz ne biliyorsunuz ...... Şapkalarımın o sahte çevrimiçi borç verenlerin elinde geçtiğim cehennemi geçmesini istemiyorum. Lütfen bir kez kredi verdiğinizde Bayan Ramond Scott'tan da yardım edin, başkalarına da bildirin arkadaşlarınızın yakınlarına. Bayan jasmin noor, Tanrının Korkan ve saygın bir adamıdır ve aynı zamanda tüm ilişkilerimin bana yardım edememesi üzerine Tanrı'nın bana gönderdiği bir nimettir. Tanrı onu kutsamaya devam edebilir. Bugün onunla iletişime geçin ve maddi özgürlüğünüz olsun.

   Sil
 2. yukardakı yazının sahibi olarak 4 ekım 1991 doğumlu.....yazıma şunu eklemeyi ınutmuşum:( aldımız dul ve yetım maaşın için den de sabıt olarak ev kırası ödüyoruz 500tl, bu durm etken olabilir mı yardım parasını almamıza? ilginize tşk edr saygılarımı sunarım....

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar,

  Mal müdürlüğünden özürlü çocuğunuz için aylık talebinde bulunmanız için öncelikle oğlunuzun sosyal güvenlik kapsamında gelir ve aylık almıyor olması gerekir. Ancak, Mal müdürlüklerine başvurularak alınan 2022 sayılı kanun kapsamında, sosyal güvenlik kurumlarından yetim aylığı alıpta, 2022 sayılı kanun kapsamında hak edeceği aylıktan düşük aylık alanlara Sosyal Güvenlik Kurumuna başvurmaları durumunda aradaki fark aylıklarına ilave edilmektedir. Şöyle ki, oğlunuz yetim aylığı almıyor ve 18 yaşını doldurmuş olsa idi %90 özür oranı ile 2022 sayılı kanun kapsamında 260 TL bakıma muhtaç özürlü aylığı verilecekti. Ancak yetim aylığı 241 TL olarak verilmekte, bu durumda Sosyal Güvenlik Kurumuna başvurmanız durumunda aldığı yetim aylığı 260 TL'ye çıkartılacaktır.
  İkinci olarak, aile olarak aylık tüm gelirlerinizin toplamı ailede yaşayan birey sayısına bölünmesi durumunda kişi başına düşen rakam 318 TL'nin altında kalması ve Oğlunuzun da "AĞIR ÖZÜRLÜ" raporu ile oturduğunuz yerdeki Sosyal hizmetler müdürlüğüne, yoksa kaymakamlığa başvurmanız 2828 sayılı Kanun kapsamında evde bakım aylığı alabilirsiniz.

  Eğer eve giren aylık gelir sadece babadan bağlanan ölüm aylığı ise bundan başka geliriniz de yok ise, oğlunuz da bakıma muhtaç derecede özürlü Evde Bakım aylığı almanız için şartlarınız tutmaktadır... Oturduğunuz yerde, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü veya İl müdürlüğü varsa oğlunuz için bakıma muhtaç özürlü bakıcı aylığı için başvurabilirsiniz... Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yok ise, Kaymakamlığa başvurabilirsiniz.. Başvurunuzu, 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu'na göre Bakıma Muhtaç Özürlü Evde bakım aylığı alarak yapacaksınız...

  YanıtlaSil
 4. slm bnim şuan %50 sakatlık derecem var hiçbir sosyal güvencemiz yok babamı kaybettim annem sağ yaşı 55 anneminde hiçbir sosyal güvencesi yok hiçbir kurumdan yardım alamıyoruz bnimde işim yok evimiz kira eşimin imkanlarıyla geçimimizi sağlıyorduk eşim bni terk etti ve annemle kalıyorum yardım için nereye başvurmamız gerekmektedir ve anneme bakım ücreti alabilirmiyim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

  YanıtlaSil
 5. Sayın Mustafa Bey,

  Öncelikle sorunuzu geç farkettiğimi için çok özür dilerim, gözümden kaçmış...

  Sorunuza gelince, %50 özür oranıyla, 2022 Sayılı Kanun kapsamında özürlü aylığı için Kaymakamlığa başvurabilirsiniz. Bunun için, özür oranınızı gösterir ve açıklamasında 2022 sayılı kanundan yararlanabilir açıklaması olan hastaneden alacağınız özürlü sağlık kurulu raporu ile başvurabilirsiniz...
  Annenize bakım ücreti alabilmeniz için annenizin "Ağır Özürlü" ve başkasının bakımı olmadan hayatını sürdüremeyecek derecede özürlü olması gerekir.
  Siz sakatlık derecenizle, herhangi bir geliriniz de yok ise rahatlıkla özürlü aylığı alabilirsiniz..

  YanıtlaSil
 6. Eşim %85 özürlü ve son 4 aydır özürlü maaşı bağlanmıştı ve kendimde bakım maaşı iki aydır almaya başlamıştım ancak toplu para şeklinde hiç bir şey ödenmedi.Ayrıca 22 yıldır da kendisine baktım çalışmadan. Eşim geçen hafta vefat etti. Bu durumda bana verilecek herhangi bir ödeme olacak mı? Ve toplu olarak ödenmesi gerekn bakım maaşı bana ödenecek mi?

  YanıtlaSil
 7. Sayın Sedat Uygun,

  Öncelikle başınız sağolsun...
  Özürlü aylığı, özürlüye bağlanan bir aylık olduğu için ne veraseten ne de hak sahiplerine kalması gibi bir durum söz konusu değildir. Bakım aylığını, eşinize bakmanızdan dolayı, bakım hizmeti karşılığında almış iseniz, bakımın gerçekleştiği ay içinde bakım aylığı tarafınıza ödenir. Bakıma Muhtaç Özürlüler yönetmeliği 14. mad. göre. Eğer geriye dönük ödenmemiş bakım aylığı var ise, Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü'ne şikayet içeren bir yazılı dilekçe ile başvurun...

  YanıtlaSil
 8. merhaba ben 59 yaşındayım ve demans hastası bir görümcem var ona bakıyorum . acaba bende görümcem için aylık talebinde bulunup maaş alabirimiyim,teşekkürler.

  YanıtlaSil
 9. ben ssk emeklisiyim 1480 tl maaş alıyorum eşimin bir ayağı dizaltı protez ve bir koluda özürlü aynı zamanda bende özürlü birisiyim eşim için özürlü bakma parası alabilirmiyim

  YanıtlaSil
 10. buayın bakım paraları yattımı acaba

  YanıtlaSil
 11. selfinaz demirtaş2 Kasım 2009 13:19

  ben selfinaz demirtaş 3 aydan 3 aya özürlü maaşı alıyorum ,psikoloik rahatsızlığım dan ötürü eşim den ayrıldım .dul annemin yanında kalıyorum,babamın hiç bir sosyal güvencesi yoktu 100 de 45 sağlık kurulu raporum var devanlı ilaç kullanıyorum,annem bana bakıyor evde bakım özürlü maaşı banada bağlanabilir mi cevabınızı bekliyorum .ilginize teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 12. 23 yasında %90 engelli bir kardesim var. bir yakınımız sigortasını yatırdıgı icin özürlü maası alamıyor. ben ona bakmakla yükümlü olarak ona baktıgıma dair bir maas alabilirmiyim? boyle bir yasal hakkım var mı?

  YanıtlaSil
 13. Merhabalar
  Size daha önceden de yazmıştım ve verdiğiniz cevaplardan dolayı çok teşekkür ederim , 4 ekim 1991 doğulu ve %90 özürlü bir oğlum var 2007 yılında Babasını bir trafık kazsında kaybetti, emeklı sandığı mensubu olduğu için yetım maaşı bağlandı ,lakin ekim ayında 18 doldurduğu için maaşı kesildi.Bulunduğun illin Mal müdürlüğne gittim ama kimse yardıcı olmadı ziraa kanunları bile bilmiyorlar bugün git yarın gel hesabı 3 ay gecti ama herhangi bir ilerleme olmadı.Kanunen vasilik için adlıyeye gittim ve aralığın 16da mahkemeye cıkacağım oğlumun vasisi oldumu kanıtlamak için . Şimdi size sorum şu olacaktı: ne yapmam lazım nereden müracaat etmem lazım ,yeniden yetim maaşını alabilmemiz için.Dha önceden E.sandığından bir mektup almıştık, Bulunduğmuz ilçenın yetkili merciğinden muhtaclık ve mağduriyet belgesi,sağlık kurul raporu eşliğinde yeniden Esandığına müracat edin diye ama M.müdürlüğünden bu belgeyi alamadım,ziraa bilmiyorlarmış neyin nsaıl olacağını. Şimdien teşekkür ediyorum ve kolaylıklar diliyorum . Saygılarımla

  YanıtlaSil
 14. 11 yaşında %100 raporlu oğlum var. Bende ve eşimde bel fıtığı vardır. Çocuğumuzu teyzesine verirsek teyzesi bakıcı aylığı alabilir mi?

  YanıtlaSil
 15. ben basit usulde çalışan 7 nufuslu bir alile babasıyım benim %90 ağır özürlü 4 yaşında bir çocuğum var evde bakım yardımı alıyorum yanlız sakatlık maşı alamıyorum mal müdürlüğüne gittim bağkurlu olduğum için çocuğumu 18 yaşına kadar bakmakla yükümlüsün dediler ben diğer esnaflar gibi vergimi zamanında ödüyorum benim ne yapmam gerekir mustafa araklı Trabzon

  YanıtlaSil
 16. MERHABALAR EMEKLİ SANDIĞI ÇALIŞANI 2022 SAYILI KANUNA GÖRE %75 ÖZÜRLÜ MAAŞI ALAN ANNESİNE TEDAVİ AÇISINDAN BAKABİLİRMİ, BAKARSA MAAŞI KESİLİRMİ (ÖZÜRLÜNÜN YEŞİL KARTI YOK)

  YanıtlaSil
 17. selam %30özürlü kadeşim sağlıl güvencesi yok çalışamıyor babam sigortalı onun karnesinden yararlanabilimi babam ölünce aylık bağlanırmı kardeşime ilginizden dolayı teşekkürler

  YanıtlaSil
 18. 80 yaşındaki babama evde bakmaktayım.babam yatalak değil ama bakıma muhtaç.babam bağkurdan emekli benim hiçbir güvencem yok eşim asgari ücretle çalışmakta.üniversitede okuyan çocuklarım var.evde bakım ücreti alabilirmiyim.kendi sigortamı ödersem ikinci ücretide alabilirmiyim

  YanıtlaSil
 19. 1997 doğumlu kızım var. epilepsi nöbeti devam ediyor. bütün ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz.yemek,abdest,giyim v.b.kapıyı devamlı kapalı tutmak zorunda kalıyoruz,çünki zeka sıfır. fakat ünüversite%84 özür verdi.Hastaneye veya sıkıldığında dolaşmaya çıkarmak için araç ihtiyacamız var ama araç olmadığı için devamlı evde kapalı kalıyor.Özürlüler için araç alımlarındaki kolaylıktan faydalanabilrmiyiz.

  YanıtlaSil
 20. merhaba 1979 dogumlu beyin felci kardeşim var %75 agır özürü var özürlü maaşına başvurduk babamın işi var diye olmaz dediler evde bakıma başvuralım dedik onada babamın maaşı kişi başına 318 den fazla diye olmadı çevreme bakıyorum çogu insan aylıgıda bakım ücretinide alıyolar bize nasıl alamazsınız diyolar üstelik onlar bizim hasta gibi bile deyiller bu neye göre degişiyor lütfen aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 21. merhaba,

  kayınvelidem geçirdiği beyin kanamasına bağlı kısmi felç nedeni ile kendi işini yapamayacak derecede bakıma muhtaçtır.eşi emeklidir.
  3 oğluda sigortalı olarak çalışmaktadır.
  ancak bende 30 yaşındayım ve çalışmak ve evimin geçimine destek olmak zorundayım.
  ancak kayınvalideme bakmak zorunda olduğumdan çalışamamaktayım.
  bu durumda bir aylık bağlanabilirmi?

  bağlanabilirse nereye ne şekilde başvuru yapmalıyım.

  Saygılarımla,

  Leyla TURAN

  YanıtlaSil
 22. merhabalar.dayım için özürlülük raparu almak üzere tıp fakültesi baçvuruda bulunduk.yüzde 84 falan aldık.ama üzerinde dükkan gözüktüğünden dolayı bizden tekrar rapor talepınde bulundular.hastama tekrar rapor alabılmek bızım için zor bi iş.nasıl bi yol izleyebılırız.tesekkurler

  YanıtlaSil
 23. MERHABA BEN ANNE VE BABAMLA BİRLİKTE OTURUYORUM VE ŞU AN MAAŞIM YOK ÇALIŞMIYORUM.ANNE VE BABAM 65 YAŞ ÜSTÜ.BABAM MEMUR EMEKLİSİ ANCAK ALDIĞIMIZ MAAŞ GEÇİNMEMİZİ SAĞLAMIYOR.BU DURUMDA EVDE BAKIM İÇİN MAAŞ ALABİLİR MİYİM.

  YanıtlaSil
 24. HAYIRLI GÜNLER DİLERİM...
  Ben 2022 kapsamında aylık almakta iken bağkur kaydım olduğu gerekçesi ile maaşım kesildi ve bana 5750 TL yersiz ödeme diye ceza geldi oysa ben bağkura 1 gün dahi prim ödemedim ve aylık almadım tek kuruş ödemeden 90 gün ihlali diye ceza kesilmiş kanunda herhangi bir sosyal güvenlik kurumunda kaydı olanlar demiyor buradan maaş alanlar veya 90 gün prim ödeyenlerin aylıkları kesilir ve cezai işlem yapılır diyor ben bu konuda ne yapabilirim beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim
  FATİH ÖZER İSTANBUL

  YanıtlaSil
 25. MERHABA BENİM ½99 AĞIR ÖZÜRLÜ 12YASINDA OĞLUM VAR VE BAKIM PARASI ALIYORUM TEDAVİ MASRAFLARINDAN DOLAYI BİRAZ BORÇLANDIK BANA BAĞLANAN BAKIM AYLIĞIYLA İHTİYAÇ KREDISİNE BAŞ VURABİLİRMİYİM TEŞEKKÜRLER.

  YanıtlaSil
 26. slm annem %40 özürlü raporu var epilepsi hastası özürlü maaşı alıyor babam bakıcı maaşına baş vurmak istiyor verirlermi yüzde 40 yeterlimi nöbet anlarında birinin yanında olması gerekiyor olmadık yerlerde nöbet geçire biliyor evde 4 aylık ve 10 yaşında kardeşim var onların ihtiyaçlarını tam karşılayamıyor özellikle 4 aylık olanın babamın işi olmadığından şehirdışında inşaatlarda çalışıyor yanında olamıyor aylarca evlenmeden önce ben bakıyordum ben antalyadayım annem k. maraş ta gidipgelemiyorum sürekli anneme komşular yardımcı oluyor bazen nereye kadar ünüversitede kardeşim okuyor para gerekli babam annemi burakıp gidemiyorda bebek küçük oldugundan yani zor durum dayız ne yapmamız gerekli tekrar rapor çıkarmak lazımmı şim diden teşekkürler en kısa zaman da mesajınızı bekliyorum adım zeliha

  YanıtlaSil
 27. Methaba,
  öncelikle özürlü ailelerine yaptığınız bu ücretsiz danışmanlık hizmetinden dolayı teşekkür ederim. Oğlum hem zeka özürlü hem spastik hem bedensel özürlü anlayacağınız %90 üzerinde özürlü. Ben bir öğretmenim Bu çocuğumun yanında diğer çocuğum ve eşimle birlikte dört kişiyiz. 2022 de belirtilen parasal ölçütlere aldığım ders ücretinden dolayı şartlarım uymuyor. Yani her türlü gelirlerimin toplamı aldığım ders ücretinden dolayı asgari ücretin 3/2 sini geçiyor. Bu durumda ben değil de eşim bakıcı maaşı alabilir mi? ya da ben ders ücretinden vazgeçersem bakıcı maaşı alabilir miyim? Şimdiden size teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 28. benim 18 yaşından kücük kızım var özürlü ve özürlü aylığı alıyorum şimdi bir kücük işyeri actım aldığm maaş kesilirmi teşekrler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   muhtaç aylığı alıyorsanız, kesilir. Ancak bakıma muhtaç özürlü evde bakım aylığı alıyorsanız, ailenin gelir durumuna bakılır. Ailedeki tüm gelir aile fertlerine bölünerek, asgari ücretin 2/3 ünden az olması durumunda özürlü evde bakım aylığı verilir. Fazla olması halinde ise verilmez...

   Sil
 29. slm annem babamın bagkur maaşını alıyor dul kendisinin 2022 den faydalanması için raporu var bu maaş alabilirmi bagkuru oldugu için saygılarımla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   2022 sayılı kanun kapsamında muhtaç aylığı alacak kişinin herhangi bir şekilde sosyal güvenlik kurumlarından gelir ve aylık almaması gerekir... Anneniz dul aylığı alıyorsa, muhtaçlık aylığı alamaz...

   Sil
 30. annem 3 aya bir özürlü maaşı alıyor babam bağkura olan prim borcunu ödeyerek bağkurdan emekli oldu ama annem sağlık güvencesi olarak babamın bağkurundan değil genel sağlık sigortasından yararlanmaya devam ediyor bu durumda babam bağkur emeklisi olduğu için annem özürlü maaşını iptal ettirmek zorundamı

  YanıtlaSil
 31. merhaba anneye oglu bakabilirmi yani kısaca bakım aylıgını oglu alabilirmi

  YanıtlaSil
 32. selam ben 100/42 orta pedi engelıyım ve 3 aylık özurlu maışı alıyordum ve evliyim dört nufusa bağıyorum tabimumaış yetmedığı için çare aradım ve kuçuk ev aletlerı tamıtrı yapmak için kuçuk bi işyerı açtım benım haberım olmadan bağkur kadım yapılmış ve bi lira bağkur ödemış deyılım ve ödıyememde elektıronık sorgulamada bağkur kaydım nedenıyle maışım kesılmış ve itraz etım bimere bu itrazım uzere vergi dayresınde gelırım ve bana gelır testi yapıldı ve gelırım g.0 çıktı bu konuda mahkemeye versem maışımı gerı alırmıyım

  YanıtlaSil
 33. merhaba 36 yaşındayımomurilik hastasıyım yüzde doksan özürlü raporum var evliyim çocugum yok eşim asgari ücretle çalışıyor ayrıca evde bakım parası alıyor benim malulen emekli olabilmem için eksik olan bir yılımı ödüyor emekli olunca evde bakım maaşımız kesilirmi 450tl kira ödüyoruz başka hicbir gelirimiz
  yok teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 34. merhaba annem 37 yaşındaki engelli kardeşim için bakım parası alıyor babam ssk emeklisi idi vefat etti. annem şimdi babamdanda maaş alacak, kardeşime 2022 maaşida yeni bağlandı,oturdukları oturdukları ev kira bakım parası ve 2022 maaşı kesilirmi annemin ikametini ayırmamız gerekiyormu veya ne yapmamız gerekiyor

  YanıtlaSil
 35. i Sayin Igein, Aiicco sigorta kredi kredi sirketi temsilcisi, is için kisisel bir kredi ihtiyacim var ki? Bu e-

  posta bize ilgileniyorsaniz eger biz,% 3 faiz oraniyla kredi vermek: Eger kredi transferi belge derhal ok ile devam

  etmek ( igein_h_yizevbekhai@admin.in.th )

  YanıtlaSil
 36. Merhaba benim %95 engelli bi teyzem var ve Dedemden Bağkur maaşı alıyor sakat maaşı bağlanabilir mi yardimci olursaniz memnun olurum

  YanıtlaSil
 37. Babam emekli ssk fakat benim % 40 RAPORUM VAR MAAS BAGLARLAR MI

  YanıtlaSil
 38. merhaba.21 yaşında bakım aylığı bağlanmış kızım var.yaklaşık 8 yıldır bakım paeası alıyorum.emekli olmak üzereyim..emekli olunca bakım parası kesilecekmi acabs ?

  YanıtlaSil
 39. Kisisel is baslatmak için bir kredi gerekiyor ?.faturanizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu? Simdi kredi.teklif@gmail.com bize hemen kredi transferi ile devam etkinlestirmek için: Eger ilgileniyorsaniz lütfen bu e-postayi basvurun. Ayrica bu e-postaya burada bize ulasabilirsiniz(finance_institute2015@outlook.com) Eger ilgileniyorsaniz dolgu ve bu bilgileri dönerseniz biz,% 2 faizle kredi veriyor

  (1) Tam adi: ....................
  (2) Kredi Tutari: ...............
  (3) Kredi Süre: ..............
  Dogum (4) Tarih: .................
  (5) Cinsiyet: .........................
  (6) Medeni Hali: ...............
  (7) Ülke:
  (8) Devlet: .....................
  (9) Ev adresi: .........
  (10) Ofis adresi: .........
  Kredinin (11) Amaç:
  (12) E-posta adresi:
  (13) Telefon numarasi: ...........
  (14) Faks numarasi: .............

  Web Luis

  YanıtlaSil
 40. Eğer iş kurmak için bir acil kredi ihtiyacınız, ya da size borcunu ödemek için bir kredi mi istiyorsunuz, Refinance için bir kredi gerekiyor mu? Eğer bir araba ya da bir ev satın almak için kredi gerekiyor mu? evet artık endişe ederse, Kredi kontrolü olmadan uygun bir faiz oranıyla kredi her türlü teklif !!! E-posta yoluyla bugün bize ulaşın. (Co.operateloanservice@gmail.com) (+ 1-617-934-1393) Mesajlar Sadece
  Hepimiz bir amaç için krediler sunuyoruz. Bugün uygulayın ve 3 iş günü içinde finanse olsun.
  - Kredinin minimum tutarı: € 2,000.00
  - Kredinin azami tutarı: € 100.000.000,00
  - Faiz oranı: yılda% 3
  Daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bize ulaşın (co.operateloanservice@gmail.com) (+ 1-617-934-1393)

  YanıtlaSil
 41. BİR İŞ ADAMI / KADIN, BİR ÖRGÜT BİR İŞÇİ, serbest meslek? Eğer öyleyse, bize bugün, stres olmadan bir iş için kişisel kredi gerektirir, biz% 5 düşük faiz oranıyla kredi sunuyoruz, başlatmak ve müşterilerimizin bir yüz, memnuniyeti gülümseme, mutluluk yıl sona erebilir bizim gücümüzdür. Eğer ilgileniyorsanız, aşağıda bir kredi başvuru formu doldurun:
  Borçlu Bilgi:

  Ad Soyad: _______________
  Ülke: __________________
  Cinsiyet: ______________________
  Yaş: ______________________
  Kredi Miktarı Gerekli: _______
  Kredi süresi: ____________
  Kredinin amacı: _____________
  Cep telefonu numarası: ________

  Daha fazla bilgi e-posta yoluyla bize şimdi lütfen, lydiaclintonloanfirm@gmail.com, bu onu özledim yapılan sizin için bir fırsat vardır.

  YanıtlaSil
 42. Iyi günler !!!

  Eğer mali yardıma ihtiyacınız mı? Kredilerin her türlü için hemen başvurun
  ve acilen para almak!

  $ 5,000.00 dolar $ 5,000,000.00 değişen * Randevular kredi miktarı
  * Faiz oranı 3% olan
  * Geri ödeme 1 ile 20 yıl arasında seçim.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Şartlar ve kredi esneklik şartları. Tüm bu planlar ve daha e-posta
  yoluyla şimdi lütfen bize ulaşın: creditsolutioncompany@gmail.com

  içtenlikle
  yönetim

  YanıtlaSil
 43. Merhaba, ben Bay parker Robert, kredi veren özel bir kredi borç veren. acilen borç ödemek veya işinizi geliştirmek için bir kredi ihtiyacı bir kredi gerekiyor mu? Sen Bankalar ve diğer mali kuruluşlar tarafından reddedilmiştir? Bir konsolidasyon kredi veya ipotek gerekiyor? Daha fazla bilgi için arayan tüm mali sıkıntılara geçmişte yapmak için buradayız çünkü. Biz kötü bir kredi var ya da para ihtiyacı% 2 oranında iş yatırım için, faturaları ödemek için mali yardım ihtiyacı olan bireyler, para kazandırıyor. Ben güvenilir yardım ve alıcı sağlamak ve kredi sunmak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. parkerrobertloanfirm@gmail.com: Yani e-posta ile bize bugün

  YanıtlaSil
 44. merhabalar annemin %88 özürlü raporu var kardeşimle yaşıyo evleri kira annem yeşilkartlı kardeşim sigortalı işe girdi anneminin yeşilkartı iptal edilip özürlü maaşı kesilir mi

  YanıtlaSil
 45. merhabalar annemin %88 özürlü raporu var kardeşimle yaşıyo evleri kira annem yeşilkartlı kardeşim sigortalı işe girdi anneminin yeşilkartı iptal edilip özürlü maaşı kesilir mi

  YanıtlaSil
 46. merhabalar annemin %88 özürlü raporu var kardeşimle yaşıyo evleri kira annem yeşilkartlı kardeşim sigortalı işe girdi anneminin yeşilkartı iptal edilip özürlü maaşı kesilir mi

  YanıtlaSil
 47. merhabalar annemin %88 özürlü raporu var kardeşimle yaşıyo evleri kira annem yeşilkartlı kardeşim sigortalı işe girdi anneminin yeşilkartı iptal edilip özürlü maaşı kesilir mi

  YanıtlaSil
 48. Proje, yatırım, kişisel krediler, işletme kredileri, konut kredileri, öğrenci kredileri, konsolidasyon kredileri ve çeşitli projeler için kredilere ihtiyacınız var mı? Küçük, orta veya büyük ölçekli bir iş kurmak için kredi almaya ihtiyacınız var mı? Bir ev veya araba kredisi oluşturmak için kredi almaya ihtiyacınız var mı? İşe alım ekipmanı alımı için kredi almaya ihtiyacınız var mı? Günlük kredinin yatırımı tüm sorunlarınıza cevap,% 3'lük faiz oranıyla kredi veriyoruz ve işlemlerimiz hızlı, güvenli ve kullanışlı ve firmamızdan bir kredi almak isteyenler için% 100 garantili. Hemen bize ulaşın. Posta yoluyla: naomiloancompany@gmail.com.

  YanıtlaSil
 49. Bir iş adamı veya bir kadın? Kendi iş başlatmak için paraya ihtiyacım var? Kredi borcunu veya faturalarınızı ödemek ya da güzel bir iş başlatmak için ihtiyacın var? Projeniz için paraya ihtiyacın var? Teminatlı krediler herhangi bir miktarda ve her yerde dünya (bireyler, işletmeler, gayrimenkul ve tüzel kişiler) sunduğumuz oranımız % 2. Uygulama için Finance.4all@aol.com e-posta yoluyla bize ulaşın ve kredi fonları bugün alın.
  Sağ ol,
  John Dyke

  YanıtlaSil
 50. Merhaba!

  Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Parayı takip edin ve hemen her türlü krediyi elde edin!

  $1.000 - $10.000.000.00
  * Amaç *% 3 faiz oranı
  * Seçim 1-20 yıl arasında öderler.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredinin esnekliği.

  Yardım için lütfen bizimle iletişime geçin. E-posta: creditsolutioncompany@gmail.com

  İçtenlikle
  Yönetim

  YanıtlaSil
 51. Eşimden ayrı yaşıyorum babamdan bağkur maaşı alıyorum kendim %52 özürlüyüm aynı anda özürlü maaşı alabilirmiyim

  YanıtlaSil
 52. Herhangi bir nedenle bir krediye ihtiyacınız var mı? Bize uygun bir fiyatla şimdi başvurun
  Kredi Teklifi, en az 1.000 $ ve en fazla% 3 faiz oranı ile
  50.000.000,00 Dolar'dır. İlginizi çekiyorsa lütfen bize ulaşın:
  Daha fazla bilgi için jamesben614@gmail.com

  Aşağıdaki bilgileri doldurmanız ve bize aşağıdaki bilgileri göndermeniz gerekmektedir:
  Kredi ile devam edebiliriz
  Işlem.

  Adınız:
  Adres:
  Belirtmek, bildirmek:
  Ülke:
  Seks:
  Yaş:
  Kredi miktarı:
  Süre:
  aylık gelir:
  Telefon numarası:
  Kredi amacı:

  jamesben614@gmail.com

  Saygılarımızla, acil yanıt bekliyoruz.

  Bay James. Ben

  YanıtlaSil
 53. İyi günler,
  Rotary kredi firmasına uluslararası hoş geldiniz
  Hile yaptın mı ve yasal bir şirket mi arıyorsun?
  Mali ihtiyaçlarınızı çözmek için acil bir krediye ihtiyacınız var mı, 5.000.00 $ 'dan $ 100.000.00 Max'a kadar değişen bir miktarda kredi sağlayın, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik,% 100 garantili kredi ile de (euro, pound ve dollar.) Veriyoruz. Tüm kredilere uygulanan faiz oranı (% 3), eğer ilgileniyorsanız bize geri dönün.
  Through (Rotaryloanfirm@gmail.com): Sağlanan hizmetler şunları içerir:
  * Ev geliştirme
  * Krediler Inventor
  * Borç Konsolidasyon Kredisi
  * İşyeri Kredileri
  * Kişisel krediler.
  E-posta yoluyla bize ulaşın: Rotaryloanfirm@gmail.com

  YanıtlaSil
 54. ÖNGÖRÜLMEYEN ÜCRETLİ UYGUN KREDİ TEKLİFİ

  Merhaba,

  Mali ihtiyaçlarınız neler?
  1 yıldan 30 yıla kadar,% 3'lük çok düşük bir faiz oranında rahat bir süre ile, 2.000.00 USD'den maksimum 100.000.000.00 USD'ye kredi veriyoruz.

  İşletme kredisine ihtiyacın var mı?
  Kişisel bir krediye ihtiyacınız var mı?
  Araba almak istiyor musun?
  Yeniden finanse etmek ister misiniz?
  Bir ipotek kredisine ihtiyacınız var mı?

  İş teklifinizi veya genişlemenizi başlatmak için büyük bir sermayeye ihtiyacınız var mı? Umut kaybettin mi ve çıkış yolu olmadığını mı düşünüyorsun, maddi sıkıntılar devam ediyor mu?
  Olası ticari işbirliği için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

  E-posta yoluyla bize ulaşın: constantloanfirm@gmail.com

  YanıtlaSil
 55. Bir kredi ihtiyacınız var mı? Bu Borç Kredi, işletme kredisi, sağlık kredisi, ev kredisi, öğrenci kredi gibi kredi her türlü veririz
  Mali yardım>>> loanmartloanfunds@gmail.com bugün bize ulaşın E-posta
  Saygılarımla

  YanıtlaSil

 56. Mevcut işlerinizi geliştirmeye mi çalışıyorsunuz? Yeni bir tane başlatmak ister misin? Finansmana mı ihtiyacınız var? Herhangi bir nedenle bir kredi gerekiyor ?? Finans 4 Tüm nihayet burada, ilgili kredi sahiplerine garantili krediler sunduğumuz tüm finansal problemlerinizi çözmek için buradayız, hizmetlerimiz çok hızlı ve% 100 güvenilir, bu sizin kapınıza nadiren bu rüya kredisini alıp hepsini çözecek altın bir fırsat. Mali sorunlarınız ..

  Bugün e-posta yoluyla veya Hızlı yanıt için Sms bize ulaşın ..
  E-posta: Finance.4all@aol.com, Johndykeoffice@Gmail.com

  Artık hayal kırıklığına uğratmayın çünkü hayalinizdeki kredileri elde etmekten uzakta bir mesajınız var ..

  YanıtlaSil
 57. İstediğim Kredi Miktarı Nasıl Güvenilir Kredi Şirketinden Nasıl Elde Edilir (petersonworldloans@outlook.com)

  Merhaba millet, İsmim Mikel Clarrisa, Birleşik Devletler Alabama'lıyım, başvurduğumda, James Peterson World Loans Company'den {(petersonworldloans@outlook.com) ödediğim krediyi nasıl buldursun diye tanıklık etmek için buradayım. Borç verenler olduklarını iddia eden çeşitli kredi ödünç verenlerin bu forumda borç vermelerinin gerçek olduğunu ve başvurduğumda bana bir arkadaşımla tanışmanı için James Peterson World Loans Company'yi tanıştırana kadar borç vermedi. Arzumun ödünç alındığı ve o herhangi bir gecikme olmaksızın vaat ettiği gibi gerçekten yaptığı gibi, şüphelerim var ama asla inanmak için el koymadım. Kredi ile gerçekten bana yardım eden ve hayatımı daha iyi hale getiren Bay James Peterson'la tanışıncaya kadar hala güvenilir kredi verenlerinin olduğunu düşünmemiştim. Orada hala çok iyi kredi verenin olduğunu biliyorum, fakat Bay James Peterson World Loans Company'yi, onun bakımını ve anlayışını denemenizi tavsiye ederim. Faturaları ödemek veya bazı borçları çözmek, bir araba veya ev satın almak, güzel bir işe başlamak için acil bir krediye ihtiyacınız olup olmadığını bilmiyorsanız, o zaman burada sizin hayallerinizi gerçekleştirmek için mükemmel bir fırsattır. Bugün şirketlerinin doğrudan e-posta adresiyle onlarla iletişime geçin: (petersonworldloans@outlook.com)

  YanıtlaSil
 58. Acil kredi gerekiyor mu? Biz% 3 oranında kredi sunuyoruz. Şimdi uygula privateloaninvestment@hotmail.com

  YanıtlaSil
 59. Merhaba,
    Eğer mali zorluk geçiyor gibi sanki ya da herhangi bir finansal karmaşa içinde olan ve kendi iş kurmak için para gerekiyor, ya da krediyi gerekir: Biz yardımcı olur ihtiyaçlarına insanlara yardım etmek için Hıristiyan OLUŞTU Organizasyon, mali help.So vardır borcunu yerleşmek ya da faturalarınızı ödemek, güzel bir iş başlatmak veya sert, bankalardan Yerel eşitlik kredi elde İncil için e-posta larsson_investment@foxmail.com yoluyla bugün bize buluyor Luke 11:10 Herkes kim olduğunu sorar "diyor kapı "açılacak bayıltır DSÖ ve ona, ben bulur istiyor DSÖ alır. Yani İsa, aynı dün, bugün ve sonsuza kadar olduğundan fırsat Orijinal olarak senden geçmesine izin vermeyin. Bunlar sadece fikirli ciddi ve Allah korkusu insanlar için olduğunu lütfen unutmayınız.

  tamamen bu yüzden benim şirket sizin için bu kredi işleme profiline açabilirsiniz altında bizden bir kredi almak ilgilenen varsa, başvuru formunu doldurunuz

    GEREKLİ İLK BİLGİLER

  Tam Adı: ........
  Kişisel telefon numarası: .....
  Ülke: .......
  Adres: ....
  Devlet: .........
  Yaş: .........
  Cinsiyet: ..........
  Daha önce bir kredi için başvuru yaptınız mı? ...
  Medeni Hali: .....
  Kredi miktarı gerekli: .........
  Kredi Süre: ....
  Meslek: .........
  Aylık gelir: .......

  zaman ve anlayışınız için teşekkür ederiz !!!
  e-posta yoluyla tüm cevap: {larsson_investment@foxmail.com}

  YanıtlaSil
 60. Merhaba,

  Borçlarınızı temizlemek için acilen bir borca ihtiyacınız mı yoksa işinizi geliştirmek için bir sermaye kredisine mi ihtiyacınız var? Bankalar ve diğer finansal kuruluşlar tarafından reddedildi mi? Konsolidasyon kredisine veya ipoteğe ihtiyacınız var mı? Aramak artık, tüm maddi sıkıntılarınızı geçmişe bırakmak için buradayız.

  Bu kolay kredi şirketidir. Biz% 3'lük uygun bir faiz oranı ile ilgilenen olanlar için kredi sunuyoruz. Hesap miktarı 5.000.00 Dolar'dan maksimum $ 100.000.000.00 Dolar'a kadar.

  Maksimum güvenlik önceliğimiz olduğundan kredilerimiz iyi sigortalıdır.

  Bize e-posta yoluyla ulaşın: easyloanfirm2020@gmail.com


  Saygılarımla
  Derek Douglas
  easyloanfirm2020@gmail.com


  1.5% Orijinal ve garanti kredisi

  YanıtlaSil
 61. Acilen kredi almaya ihtiyacın var mı? İyi niyetle ve% 3'lük faiz oranı ile kredi arayan ilgilenen kişilere kredi veriyoruz. Cidden acil bir krediye ihtiyacınız var mı? O zaman doğru yerdesin. İş kredisi, kişisel kredi vb. Veriyoruz. Talebinizi karşılamak ve maddi sıkıntıdan yola çıkmak için kredi talebiniz için bizimle iletişime geçin. Bugün e-posta yoluyla bize ulaşın: sabinhelps@gmail.com

  YanıtlaSil
 62. TESTIMONY OF SECURING A LOAN FROM THE PRUDENT AND SECRET SERVICE CREDIT, YOU TOO CAN BE A PARTAKER OF IT!

  Hello Every One, I am Mrs. Caro White by name, a citizen of USA. I immediately want to use this medium to broadcast the testimony of how the Lord led me to the lender and real Legit loan that has changed my life from grass to grace, from a level of wretchedness to a successful woman who can now boast of rich, wealthy and healthy happy life without stress or financial difficulties. Today I am now considered as a woman of honor. After months of trying to get a loan on the internet, it was no avail and I happened to fall in the hands of scams, who scammed me the sum of $2000. And when this happens, I was so confused and desperate and praying to God to locate me to a real, legit and genuine loan lender online that will not add to my pains. So I decided to call a friend of mine who recently got a loan online, we discuss about this issue and for our conclusion he told me about a man named Mr. Deacon Francis Johnson who is the CEO of FRANCIS JOHNSON CORPORATIVE LOAN COMPANY WORLDWIDE. So I applied for a loan for the amount ($ 506,000.00), with an interest rate as low as 3% annually, and I gave them my maximum corporation and abide by the instructions given to me by the Institution, and soon, my loan approved easily without any stress or delay, and all the preparations which were made regarding the transfer credit and in less than two (2) days of the loan deposited into my Bank Account. My people far and near, is this not a great testimony? This now makes me to believe that where there are bad ones still there are good and honest ones. So I would like to advice you that are there who wants to secure a real and a genuine loan, to please contact FRANCIS JOHNSON CORPORATIVE LOAN COMPANY via the following email address: (Corporativeloancompany@gmail.com), I always pray that God in Heaven to bless him for the good things he has done in my life. Once again, be careful when searching for an online loan lender many are scams! One thing I always tell people is that applying for a loan in this institution, you must have an Utmost Good Faith and Trust Worthy.

  Thank you and God bless

  Signed
  Mrs. Caro White

  YanıtlaSil
 63. Good Day Dear Loan Seeker,

  Do you need an urgent financial credit ***? * Very fast and direct transfer to your bank account * Repayment starts eight months after you get the money bank account * Low interest rate of 1% * Long-term repayment (1-30 years) Height * Flexible ***then monthly payment *. How long will it be financed? After submitting the application *** You can expect a preliminary answer less than 24 hours funding in 72-96 hours after receiving the information they need yours.

  If you are interested contact us via: bdsfn.com@gmail.com and fill out the below loan application form.

  Loan application form:
  Full Name:....................
  Country:.....................
  State:..............
  City:..............
  Sex:.........................
  Phone Number:...........
  Loan Amount :...........
  Monthly income:..........
  Occupation:................... ....
  Loan Period:....................... ................
  Purpose of Loan:......................... ...........
  E-mail address:...................... ................
  Have You Applied Before?....................

  We awaits your urgent application form to be filled ok. Email Us: (bdsfn.com@gmail.com)

  With Best Regards.
  Mrs. Pranchment Dura
  Emaill Address:bdsfn.com@gmail.com
  Good Day Dear Loan Seeker,

  Do you need an urgent financial credit ***? * Very fast and direct transfer to your bank account * Repayment starts eight months after you get the money bank account * Low interest rate of 1% * Long-term repayment (1-30 years) Height * Flexible ***then monthly payment *. How long will it be financed? After submitting the application *** You can expect a preliminary answer less than 24 hours funding in 72-96 hours after receiving the information they need yours.

  If you are interested contact us via: bdsfn.com@gmail.com and fill out the below loan application form.

  Loan application form:
  Full Name:....................
  Country:.....................
  State:..............
  City:..............
  Sex:.........................
  Phone Number:...........
  Loan Amount :...........
  Monthly income:..........
  Occupation:................... ....
  Loan Period:....................... ................
  Purpose of Loan:......................... ...........
  E-mail address:...................... ................
  Have You Applied Before?....................

  We awaits your urgent application form to be filled ok. Email Us: (bdsfn.com@gmail.com)

  With Best Regards.
  Mrs. Pranchment Dura
  Emaill Address:bdsfn.com@gmail.com

  YanıtlaSil
 64. Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen her çeşit kredi başvurusunda bulunun
  Ve acilen paranı al!

  Bize e-posta: muratacarfinancialservice@gmail.com

  5,000 dolardan 5,000,000,00 dolara * Randevu kredisinin tutarı
  * Faiz oranı% 2
  * 1 ila 20 yıl arasında geri ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredi esneklik şart ve koşulları.
  Bugün mali yardım için bize e-posta gönder: muratacarfinancialservice@gmail.com

  içtenlikle
  Yönetim

  YanıtlaSil
 65. Ödenmemiş faturalarınız var mı? Temizlemek istediğiniz borcunuz var mı? Sen
  Mali açıdan aşağı ve bir iş kurmanız mı gerekiyor? Banka var mı
  Kötü kredinizin bir sonucu olarak sizi reddetti mi? Artık endişelenmeyin
  Finansal Gelişme Hizmetleri size düşük bir kredi vermek istiyor
  Kredi teklifimizle ilgileniyorsanız ve
  Bir kredi başvurusunda bulunun, bu mesajı yanıtlayarak bugün bize ulaşın veya
  Bize şu adrese bir e-posta gönderin: mrsmartinaloanfirm01@outlook.com

  YanıtlaSil
 66. Genel Kamuya Dikkat,

  Bir krediye ihtiyacın var mı? Eğer evet ise 3% 'lük düşük faiz oranı ile kredi öneriyoruz ve kredi kontrolü yapmadan kişisel krediler, borç konsolidasyon kredileri, girişim sermayesi, iş kredileri, eğitim kredileri, konut kredileri veya "herhangi bir nedenle krediler" sunuyoruz Ancak yöntemimiz, Ihtiyaç duyduğunuz kredi miktarını ve ayrıca karşılayabileceğiniz süreyi belirtmek için bir şans veriyor, e-posta: elenanino07@hotmail.com

  Bu size ihtiyacınız olan parayı elde etmek için gerçek bir şans verir! E-posta ile ilgileniyorsanız: elenanino07@hotmail.com

  Saygılarımla
  Bayan Elena
  E-posta: elenanino07@hotmail.com

  YanıtlaSil
 67. UYGULANAN VE GİZLİ HİZMET KREDİSİNDEN BİR KREDİ GÜVENLİĞİNE YÖNELİK, BİLGİ KONUSU OLABİLİR!

  Merhaba Her Biriniz, Ben Bayan Caro White adıyla, ABD vatandaşıyım. Bu aracı, Rab'bin bana nasıl çimten zarafete hayatımı değiştiren borç verene ve gerçek Yetkisiz krediye, nasıl bir zahmetin, zengin bir övünebilen başarılı bir kadına verdiği şahitliği yayınlamak için hemen kullanmak istiyorum. Stres ve maddi sıkıntılar olmaksızın zengin ve sağlıklı mutlu hayat. Bugün artık onurlu bir kadın olarak görüyorum. İnternetten borç almaya aylar sonra boşuna değildi ve 2000 doları dolandırıcılık yapan dolandırıcılıkların eline geçti. Ve bu olduğunda, beni çok şaşkına çevirmiş ve çaresiz kalmıştım ve beni acılarımı ekleyemeyecek gerçek, yasal ve gerçek bir kredi veren çevrimiçi olarak Tanrı'ya dua ediyordum. Bu yüzden kısa bir süre önce bir çevrimiçi kredi aldım bir arkadaşım aramaya karar verdim, bu konuyu tartıştık ve sonuç olarak, FRANCIS JOHNSON CORPORATIVE LOAN COMPANY WORLDWIDE'ın Genel Müdürü Sayın Deacon Francis Johnson olan bir adamdan bahsetti. Bu nedenle, yılda% 3 gibi düşük bir faiz oranıyla (506,000.00 ABD Doları) bir kredi talebinde bulundum ve ona maksimum şirketimi vereceğim ve Kurumca verilen talimatlara uydum ve yakında kredim onaylandı Herhangi bir stres veya gecikme olmaksızın ve transfer kredisi ile ilgili yapılmış olan ve banka hesabıma yatırılan kredinin en geç iki (2) günden az bir sürede hazırlıkları yapılmaktadır. Halkım çok uzakta ve yakınında, bu büyük bir tanıklık değil mi? Bu şimdi beni kötü olanların hala iyi ve dürüst olanı olduğuna inanmamı sağlıyor. Bu nedenle, gerçek ve hakiki bir kredi sağlamak isteyen size tavsiyelerde bulunmak, aşağıdaki e-posta adresini kullanarak FRANCIS JOHNSON CORPORATIVE LOAN COMPANY ile iletişime geçmek istiyorum: (Corporativeloancompany@gmail.com), Cennetteki Tanrı'nın her zaman dua ediyorum Hayatımda yaptığı iyi şeylerden dolayı onu kutsasın. Bir kez daha, çevrimiçi bir kredi vermeyi ararken birçokları dolandırıcılık olduğuna dikkat et! Her zaman insanlara anlattığım bir şey, bu kurumda bir kredi talebinde bulunmanın, En İyi İyi İman ve Güven Varlığına sahip olmanız gerektiğidir.

  Teşekkür ederim Tanrı korusun

        İmzalı
  Bayan Caro White

  YanıtlaSil
 68. NASIL BAŞARILI BİR KREDİ NASIL İSTEDİM? BU HUSUS OLUŞTURMADAN HİÇBİR ŞEKİLLENDİ

  Merhaba iyi insanlarım uzaktaki yerden, ben Bayan California, Sophia Levi vatandaşıyım. Bu aracı, kredisel arzularımı sağlayan bu hakiki ve Tanrı'dan korkan para havalandırıcıyı takdir etmek ve ifade etmek için kullanıyorum. Saygılarımla, bu modern günlerde hala var olduğunu düşünmüyorum!

  Dört kişiden oluşan bir anneyim, aylarca şimdi çocuk okul ücretlerini ödemek ve iyi bir iş kurmak için kredi arayışı içindeyim, finansal yardım isteyen farklı bir kredi şirketine giderken, boşuna bunun yerine bu kredi şirketlerini göndermeye son veriyorum Para, hala arzularımı almıyor. Bu yüzden faturalarımı ödemek için nasıl bir çözüm bulabileceğimi düşünüyordum. Bir gün, eski arkadaşım Bayan Franker Davison'la randevu alarak, birbirimizi yakalamaya çalışırken ailenin akşam yemeği için ne vereceğini alışverişte süper bir yerdeydim, ona hikayemi anlattım ve aynı hikayeyi de paylaştı. Kendisinin de aynı duruma düştüğünü söylemişti. PASTOR ABRAHAM FINANCE INTERNATIONAL adlı bir kredi şirketini tanrı korkusuyla tanışıncaya kadar değil, 180.000 dolarlık toplam kredi tutarı ödeyerek acısını sona erdirmek zorunda kaldı. Pratikte bu enstitüden bir kredi almaya kimin başardığını görerek, kalbim hemen şirketin posta adresini verdiğinde sevinçle doldu. Akşam yemeğinden sonra o akşam yemeğinden sonra bu şirketle temasa geçtim ve şirketin% 3 faiz oranı ile kredi verdiklerini söylediler ve ne yapılacağını ve yaptıkları firmaya sunacakları belgeleri bana söylediler. Bunu öğrenmeden önce, 200.000 dolarlık kredi plan planımın banka hesabıma aktarıldığı mesajı verildi, bankamatik bankamatik hesap numarasına belli miktarda para aktarıldığına dair bir onay mesajı aldım hemen. Ödemek istendiğim tek ücret, ödenen sadece 200 $ iade edilebilir bir ücret ve benim kredi başarıyla verildi. Sonunda bir dizi para isteyecek olan diğer kalpsiz insanlar gibi değil de, yine de kredi verilmez. Şimdi borcumu ödemiştim ve şimdi çok mutlu ve yerine getirilmiş bir kadınım ve şimdi kendi işyerim var. Sevgili arkadaşlar oradaysanız ve aynı mali güçlüklerle karşılaşıyorsanız ve ne yapmanız gerektiği ve nerede olacağını bilmiyorsanız, şimdi acele etmenizi rica ederim, e-posta yoluyla Dawson Williams Kıtalararası Finans'ın CEO'su Sayın Deacon Dawson Williams ile iletişime geçin. Aşağıdaki yazıyı yazınız: 'Pastorabrahamfinance@gmail.com' Size güvence verdim, Pastor İbrahim Thomas'ın yapması gereken küçük bir vaka sizinkidir, verdiğiniz krediyi tıpkı yaptığım gibi deneyebilir ve buna göre takip edebilirsiniz. Gerektiği gibi, benim gibi başarılı olacaksın ve bir dahaki tanık olacaksın.

  Benim yaptığım Tanrı da senin yapacak

  Bayan Sofia Levi

  Tanrı kutsasın

  YanıtlaSil
 69. Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen her çeşit kredi başvurusunda bulunun
  Ve acilen paranı al!

  Bize e-posta: muratacarfinancialservice@gmail.com

  5,000 dolardan 5,000,000,00 dolara * Randevu kredisinin tutarı
  * Faiz oranı% 2
  * 1 ila 20 yıl arasında geri ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredi esneklik şart ve koşulları.
  Bugün mali yardım için bize e-posta gönder: muratacarfinancialservice@gmail.com

  içtenlikle
  Yönetim............

  YanıtlaSil
 70. UYGULANAN VE GİZLİ HİZMET KREDİSİNDEN BİR KREDİ GÜVENLİĞİNE YÖNELİK, BİLGİ KONUSU OLABİLİR!

  Merhaba Her Biriniz, Ben Bayan Caro White adıyla, ABD vatandaşıyım. Bu aracı, Rab'bin bana nasıl çimten zarafete hayatımı değiştiren borç verene ve gerçek Yetkisiz krediye, nasıl bir zahmetin, zengin bir övünebilen başarılı bir kadına verdiği şahitliği yayınlamak için hemen kullanmak istiyorum. Stres ve maddi sıkıntılar olmaksızın zengin ve sağlıklı mutlu hayat. Bugün artık onurlu bir kadın olarak görüyorum. İnternetten borç almaya aylar sonra boşuna değildi ve 2000 doları dolandırıcılık yapan dolandırıcılıkların eline geçti. Ve bu olduğunda, beni çok şaşkına çevirmiş ve çaresiz kalmıştım ve beni acılarımı ekleyemeyecek gerçek, yasal ve gerçek bir kredi veren çevrimiçi olarak Tanrı'ya dua ediyordum. Bu yüzden kısa bir süre önce bir çevrimiçi kredi aldım bir arkadaşım aramaya karar verdim, bu konuyu tartıştık ve sonuç olarak, FRANCIS JOHNSON CORPORATIVE LOAN COMPANY WORLDWIDE'ın Genel Müdürü Sayın Deacon Francis Johnson olan bir adamdan bahsetti. Bu nedenle, yılda% 3 gibi düşük bir faiz oranıyla (506,000.00 ABD Doları) bir kredi talebinde bulundum ve ona maksimum şirketimi vereceğim ve Kurumca verilen talimatlara uydum ve yakında kredim onaylandı Herhangi bir stres veya gecikme olmaksızın ve transfer kredisi ile ilgili yapılmış olan ve banka hesabıma yatırılan kredinin en geç iki (2) günden az bir sürede hazırlıkları yapılmaktadır. Halkım çok uzakta ve yakınında, bu büyük bir tanıklık değil mi? Bu şimdi beni kötü olanların hala iyi ve dürüst olanı olduğuna inanmamı sağlıyor. Bu nedenle, gerçek ve hakiki bir kredi sağlamak isteyen size tavsiyelerde bulunmak, aşağıdaki e-posta adresini kullanarak FRANCIS JOHNSON CORPORATIVE LOAN COMPANY ile iletişime geçmek istiyorum: (Corporativeloancompany@gmail.com), Cennetteki Tanrı'nın her zaman dua ediyorum Hayatımda yaptığı iyi şeylerden dolayı onu kutsasın. Bir kez daha, çevrimiçi bir kredi vermeyi ararken birçokları dolandırıcılık olduğuna dikkat et! Her zaman insanlara anlattığım bir şey, bu kurumda bir kredi talebinde bulunmanın, En İyi İyi İman ve Güven Varlığına sahip olmanız gerektiğidir.

  Teşekkür ederim Tanrı korusun

        İmzalı
  Bayan Caro White

  YanıtlaSil
 71. SAMUEL GRANT, TÜRKİYE'YE KREDİ VEREN EN İYİ ŞİRKET'DİR.
  BUGÜN UYGULAYIN VE KREDİNİNİZİ VARINIZ.
  Umutsuzca bir krediye ihtiyacın var mı? Bize samuelgrantfirm@gmail.com adresini e-posta ile gönderin. Bankanızın veya herhangi bir Finansal Firmanın kredisinden muaf tutuldunuz mu? Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Faturalarınızı ödemek veya bir ev satın almak için bir krediye ihtiyacınız var mı, yoksa borcunuzu konsolide ettiniz mi? Borçtan arınmıyorsunuz? Kendi işiniz olsun ister misiniz? Finansal Krediler Yardımı'na mı ihtiyacınız var? İstediğiniz loan.email bize samuelgrantfirm@gmail.com için bugün bizimle iletişime geçin.

  Ad: samuel grant
  Şirket Adı: samuel grant firm
  E-posta: samuelgrantfirm@gmail.com

  YanıtlaSil
 72. Yardım için bugün kredi şirketinden Mrs mariza ile iletişime geçin.

  Herkese merhaba, adım adım bayan karabağ çökel. Türkiyede yaşıyorum bugün mutlu bir kadın ve kendi durumumda ailemi fakir durumumdan kurtardığım herhangi bir borç verenin, kendisine borç arayan herkese danışacağım, bana ve aileme mutluluk verdi, 120.000.00TL'lik bir krediye ihtiyacım vardı, çünkü ben 3 çocuklu tek bir anneyim, hayatımı başlatmak için 120.000.00TL'lik bir krediyle bana yardımcı olan bu Dürüst ve Tanrı'dan korkan kadın kredi borçlusunu tanıştım, O bir ALLAH korkusu Kadın, eğer krediye ihtiyacınız varsa ve borcunuzu geri öderseniz lütfen onunla temas kurun, ona Sayın Karabağ çökel'in bahsettiğini söyleyin. Mrs mariza ile e-posta yoluyla iletişime geçin: e-postayı yanıtlayın (marizaloanservice@gmail.com) veya 587-774-2788'i arayın.

  YanıtlaSil
 73. Yardım için bugün kredi şirketinden Mrs mariza ile iletişime geçin.

  Herkese merhaba, adım adım bayan karabağ çökel. Türkiyede yaşıyorum bugün mutlu bir kadın ve kendi durumumda ailemi fakir durumumdan kurtardığım herhangi bir borç verenin, kendisine borç arayan herkese danışacağım, bana ve aileme mutluluk verdi, 120.000.00TL'lik bir krediye ihtiyacım vardı, çünkü ben 3 çocuklu tek bir anneyim, hayatımı başlatmak için 120.000.00TL'lik bir krediyle bana yardımcı olan bu Dürüst ve Tanrı'dan korkan kadın kredi borçlusunu tanıştım, O bir ALLAH korkusu Kadın, eğer krediye ihtiyacınız varsa ve borcunuzu geri öderseniz lütfen onunla temas kurun, ona Sayın Karabağ çökel'in bahsettiğini söyleyin. Mrs mariza ile e-posta yoluyla iletişime geçin: e-postayı yanıtlayın (marizaloanservice@gmail.com) veya 587-774-2788'i arayın.

  YanıtlaSil
 74. Proje, yatırım, kişisel krediler, iş kredileri, konut kredileri, öğrenci kredileri, konsolidasyon kredileri ve çeşitli projeler için kredilere ihtiyacınız var mı? Şirketimizden kredi almak isteyenlerin bugün (ericfinancee@gmail.com veya ericfinancee@outlook.com) bizimle iletişime geçip bugün kredi almanız gerekmektedir.

  YanıtlaSil
 75. % 2 düşük bir oranda hızlı ve okunaklı bir kredi al, Her türlü krediyi,

  Hizmetlerimiz arasında şunlar bulunmaktadır:

  * Bireysel Krediler
  * Borç konsolidasyon kredileri
  * İş Kredileri
  * Eğitim Kredileri
  Ipotek

  Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın: wattlesfinance@gmail.com
  Fon Çözümleri Ana Sayfası
  WhatsApp +919740683456
  MD Linda Wattles

  YanıtlaSil
 76. % 2 düşük bir oranda hızlı ve okunaklı bir kredi al, Her türlü krediyi,

  Hizmetlerimiz arasında şunlar bulunmaktadır:

  * Bireysel Krediler
  * Borç konsolidasyon kredileri
  * İş Kredileri
  * Eğitim Kredileri
  Ipotek

  Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın: wattlesfinance@gmail.com
  Fon Çözümleri Ana Sayfası
  WhatsApp +919740683456
  MD Linda Wattles  % 2 düşük bir oranda hızlı ve okunaklı bir kredi al, Her türlü krediyi,

  Hizmetlerimiz arasında şunlar bulunmaktadır:

  * Bireysel Krediler
  * Borç konsolidasyon kredileri
  * İş Kredileri
  * Eğitim Kredileri
  Ipotek

  Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın: wattlesfinance@gmail.com
  Fon Çözümleri Ana Sayfası
  WhatsApp +919740683456
  MD Linda Wattles
  % 2 düşük bir oranda hızlı ve okunaklı bir kredi al, Her türlü krediyi,

  Hizmetlerimiz arasında şunlar bulunmaktadır:

  * Bireysel Krediler
  * Borç konsolidasyon kredileri
  * İş Kredileri
  * Eğitim Kredileri
  Ipotek

  Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın: wattlesfinance@gmail.com
  Fon Çözümleri Ana Sayfası
  WhatsApp +919740683456
  MD Linda Wattles

  YanıtlaSil
 77. Sir John Marez Loan Company'ye hoş geldiniz (johnmarezfinancialservice@gmail.com)% 2 makul faiz oranı ile kayıtlı ve uluslararası lisanslı bir kredi veriyoruz. İyi veya kötü kredi, ticari / işletme kredileri, araba kredileri, finansal kiralama / Ekinoks, borç konsolidasyon kredileri, konut kredileri ve garantili kredi hizmetleri olan tüm vatandaşlar veya sivil vatandaşlar için kolay kişisel krediler sunuyoruz. E-posta .. (johnmarezfinancialservice@gmail.com)

  YanıtlaSil
 78. Merhaba,
  Bankalar bir kredi elde etmek için size dönüyor,
  Şirketim size yardımcı olması için endişelenmeyin.
  En az 4,000.00TL ile 20 milyonTL arasında teklifler veriyoruz,
  Bugün kredi için başvurun.
  Iletişim e-posta bağlantısı: kesteronlineservice@gmail.com

  Saygılarımızla.
  Şirket

  YanıtlaSil
 79. Merhaba,
  Bankalar bir kredi elde etmek için size dönüyor,
  Şirketim size yardımcı olması için endişelenmeyin.
  En az 4,000.00TL ile 20 milyonTL arasında teklifler veriyoruz,
  Bugün kredi için başvurun.
  Iletişim e-posta bağlantısı: kesteronlineservice@gmail.com

  Saygılarımızla.
  Şirket

  YanıtlaSil
 80. Yorumunuz onay bekliyor.

  E-posta: addisonfinancialorporation@gmail.com

  İşletme Kredisi, Kişisel Kredilendirme, Oto Kredisi, Tarım Kredisi veya Proje Finansmanı'na ihtiyacınız var mı? Sana iyi haberlerim var Kredi ve birliklerde% 2 çoklu oran sunuyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen adresimize e-posta gönderin: addisonfinancialorporation@gmail.com

  Addison Financial Company

  E-posta: addisonfinancialorporation@gmail.com

  KREDİ ŞİRKETİ

  YanıtlaSil
 81. 2017 BLANK ATM Programlı Kartını alın ve çevrenizdeki herhangi bir ATM Makinesinde doğrudan nakit para. Yakalanma riski yoktur, çünkü kart izlenebilir olmayan bir şekilde programlanmıştır, ayrıca CCTV'nin sizi tespit etmesini imkansız hale getiren bir teknik vardır ve yalnızca toplam miktarı $ 5.000.00 geri alabilirsiniz Bir günde USD. Şimdi bizi bugüne E-posta adresimize e-posta: blankatmcreditcard@hotmail.com adresinden e-posta ile gönderin ve bugün kartınızı alın ve yaşamak istediğiniz her lüks hayatı yaşayın.

  YanıtlaSil
 82. Merhaba Herkes, Yardım için bugün kredi şirketinden Mrs mariza ile iletişime geçin.
  Mrs mariza ile e-posta yoluyla iletişime geçin: e-postayla cevap verin (marizaloanservice@gmail.com)

  İsmim Mrs.Yeter karabağ çökel. Türkiyede yaşıyorum bugün mutlu bir kadın ve kendi durumumda ailemi fakir durumumdan kurtardığım herhangi bir borç verenin, kendisine borç arayan herkese danışacağım, bana ve aileme mutluluk verdi, 120.000.00TL'lik bir krediye ihtiyacım vardı, çünkü ben 3 çocuklu tek bir anneyim, hayatımı başlatmak için 120.000.00TL'lik bir kredi ile bana yardımcı olan bu Dürüst ve Tanrıyı korkutan kadın kredi borçlusunu tanıştım, O bir ALLAH korkusu Kadın, eğer krediye ihtiyacınız varsa ve borcunuzu geri öderseniz lütfen onunla temas kurun, ona Sayın Karabağ çökel'in bahsettiğini söyleyin. Mrs mariza ile e-posta yoluyla iletişime geçin: e-postayı yanıtlayın (marizaloanservice@gmail.com) veya 587-774-2788'i arayın.

  YanıtlaSil
 83. Merhaba Herkes, Yardım için bugün kredi şirketinden Mrs mariza ile iletişime geçin.
  Mrs mariza ile e-posta yoluyla iletişime geçin: e-postayla cevap verin (marizaloanservice@gmail.com)

  İsmim Mrs.Yeter karabağ çökel. Türkiyede yaşıyorum bugün mutlu bir kadın ve kendi durumumda ailemi fakir durumumdan kurtardığım herhangi bir borç verenin, kendisine borç arayan herkese danışacağım, bana ve aileme mutluluk verdi, 120.000.00TL'lik bir krediye ihtiyacım vardı, çünkü ben 3 çocuklu tek bir anneyim, hayatımı başlatmak için 120.000.00TL'lik bir kredi ile bana yardımcı olan bu Dürüst ve Tanrıyı korkutan kadın kredi borçlusunu tanıştım, O bir ALLAH korkusu Kadın, eğer krediye ihtiyacınız varsa ve borcunuzu geri öderseniz lütfen onunla temas kurun, ona Sayın Karabağ çökel'in bahsettiğini söyleyin. Mrs mariza ile e-posta yoluyla iletişime geçin: e-postayı yanıtlayın (marizaloanservice@gmail.com) veya 587-774-2788'i arayın.

  YanıtlaSil
 84. Finans Kredisi,% 2 olarak Küçük ve Büyük Krediler İçin Sınırlı.

  Merhaba işinizi finanse etmek için bir kredi için başvurun, Biz her türlü kredi, özel kredi,
    Bir yılda% 2 kadar düşük faiz oranları ile ticari ve kişisel kredilerle dünyanın herhangi bir yerinde 30 yıl geri ödeme süresi sağlamaktadır. İstediğiniz miktardan 1000'e kadar değişen kredileri sunuyoruz, bugün bize ulaşın, financelimited011 @ gmail..com
  financelimited011@gmail.com

  YanıtlaSil
 85. Merhaba efendim / bayan,

  Isletmeyi baslatmak için acilen bir krediye ihtiyaciniz mi yoksa yeniden finansman için bir krediye mi ihtiyaciniz var?Borcu ödemek için bir krediye mi ihtiyaciniz var? Bir araba veya ev satin almak için kredi almaya ihtiyacin var mi? Eger evet endiseleniyorsa hayir Daha fazla, Kredi kontrolü yapmadan uygun bir faiz orani ile her türlü krediyi sunuyoruz!Bugün e-posta ile bize ulasin. E-posta: ibrahimhoffman@gmail.com
  Kredi basvurusunu doldurun:
  1) Tam ad: ..........................
  (2): Ülke / Devlet: ....................
  (3) Gerekli miktar: ....................
  (4) Kredinin süresi: ....................
  (5): Telefon numarasi: ...................

  tesekkür ederim

  YanıtlaSil
 86. Programlanmış ve boş kartım var.
  Günde en fazla 5,000 $ çekip en fazla 30
  Gün üzerinden (wesleymarkhackers@gmail.com).
  Bu konuda çok mutluyum, çünkü geçen hafta benimim var ve bunu 150.000 $ almak için kullandım. Wesley mark Hackerlar veriyor
  Yoksullara ve yardıma muhtaç kişilere yardım etmek için kartın dışına çıkarsa da yasadışı olsa da
  Güzel bir şey ve diğer sahtekarlık yapmaya benzemiyor
  Boş ATM kartlarına sahip olmak Ve kimse ne zaman yakalanır
  Kartı kullanarak. Wesley marka Hacker'lardan bugün siz olsun! Sadece bir e-posta gönder
  To (wesleymarkhackers@gmail.com)

  YanıtlaSil
 87. İşletme kredisi mi arıyorsunuz? Kişisel krediler, ev kredisi, araba kredisi, öğrenci kredisi, borç konsolidasyonu kredisi, teminatsız borçlanma, risk sermayesi oluşturma vb. Bir finansal kurumdan kredi almayı reddettiniz mi? Özel Kredi Kiralayan Merkezi Güven Sermaye Finansmanını geliştirdik, 5000 $ ile 70.000.000 $ arasında değişen% 2 ve işletme kredileri ve düşük faiz oranları ile Faiz Oranları Kredileri sunuyoruz. Bugün bize ulaşın ve aşağıdaki e-posta yoluyla bilgilerinizi yollayın: (Arshadfinancialservice@gmail.com).
  Senin mutluluğun bizim sevinç
  Tanrı kutsasın

  YanıtlaSil
 88. Herkese merhaba,

  Bir kredi gerekiyor? Eğer% 4 faiz oranıyla ilgileniyorsanız hemen başvurun.

  Biz 5,000,000 kadar 7.000.000 * İş krediler 5.000.000 * Bilselskabsfinansielån Up Up 4.000.000 * ipotekler kadar 10.000.000 * Bireysel Krediler kadar 5.000.000 * İş kurulum Kredilerine borç konsolidasyonu kredi alma hizmeti sunmaktadır iyi kredi sunuyoruz yukarı 7,000,000 ve daha * Yatırım Kredileri * ETC

  E-posta:: bize ulaşın louisdaughtryinvestment07@gmail.com

  Kredi başvuru formu!

  Tam adınız:
  Kredi olarak ihtiyaç duyulan Tutar:
  Yılın süre:
  ülke:
  Mobil Numara:
  Aylık geliri:
  Kredinin amacı:
  Faks numarası:
  CİNSİYET:
  Daha önce bir kredi için başvuru yaptınız mı?

  Dostu İletişim yoluyla: E-posta: louisdaughtryinvestment07@gmail.com

  teşekkürler
  Louis Daughtry.

  YanıtlaSil
 89. Proje, yatırım, kişisel krediler, iş kredileri, konut kredileri, öğrenci kredileri, konsolidasyon kredileri ve çeşitli projeler için kredilere ihtiyacınız var mı? Şirketimizden kredi almak isteyenlerin bugün (ericfinancee@gmail.com) bizimle iletişime geçip bugün kredi almanız gerekmektedir.

  YanıtlaSil

Sorunuza ve yorumunuza en kısa zamanda yanıt verilecektir... Admin